Header

Kitabın Kalbinin Attığı Program
KİTABİYAT

Cumartesi 13:30- 23:30
Çarşamba 18:00

 
Makaleler Röportajlar Yazar Biyografileri Ana Sayfa İletişim  
 
         Kategoriler
    Akademisyenlerin Eserleri
    Avrupa Birligi ve Sorunu
    Atatürk Kitapları
    Bilgisayar - İnternet
    Bilim - Doğa
    Biyografi - Otobiyografi
    Çevre - Kent
    Sosyoloji
    Din ve Psikoloji
    Edebiyat
    Eğitim ve Kültür
    Ev - Aile
    Felsefe - Sosyoloji
    Gençlik - Çocuk
    Gezi
    Güncel ve Aktüel
    Ekonomi
    Kadın
    Mizah - Karikatür
    Antropoloji - Arkeoloji
    Sinema -Tiyatro - Sanat
    Siyaset
    Tarih
    Tarih ( Osmanlı Tarihi)
    Tarih ( Türk Tarihi )
    Yemek
    Rusya-Kafkaslar-Ortaasya
    Ortadogu Sorunu
    Ermeni Sorunu
    KKTC ve Kıbrıs Sorunu
    ABD ve Sorunu
    Psikoloji Kitapları
    Edebiyat / Şiir
    Edebiyat / Öykü - Roman
    Türk - İslam sanatları
         Dergiler
    Edebiyat
    Siyaset ve Aktüel
    Dini Dergiler
    Kitap Dergileri
    Diğer Dergiler

          Kitabın Hikayesi
   Kitabın Tarihçesi
   Kitap Nasıl Hazırlanır?
   Kitabın Teknik Hazırlığı
   Editöryal Çalışma
   Kağıt ve Baskı
   Pazarlama ve Dağıtım


 
         Yazar Biyografileri
       
Tüm yazarlar için tıklayın
         Makaleler
    Dünyada İlk Defa Robot Yapan Cizre`li Bir Alim-2
    KİTAP KORSANLIĞINDA SON NOKTA
    Kayın Ağacının Türk Mitolojisindeki Yeri
    Torquato Tasso
    TÜRKİYE BOR MADENLERİ JEOPOLİTİĞİ
    Kitap medeniyetinden internet muhabbetine...
    Biyografi Nedir?
    Terkip sahibi bir aydın: Ömer Lütfi Mete
    Seyyahlara Sorduk: Erzurum’u Nasıl Bilirsiniz?
    Gaspıralı'nın İstanbul'daki Konferansı


         Röportajlar
    Olcay Yazıcı: Sûfî iklimin entelektüel şairi
    Ali Ünal Türkmenle Söyleşi
    Türkçemizin uyanık bekçisi
    Türkiye Doğu-Batı ilişkilerini yönlendirir
    Hattat Muhsin Demirel ile Röportaj
    İş kadını ve aşka dair özne: Hz. Hatice
    Hüdavendigar Onur: “Hizmetler Unutulmasın”
    Nihat Genç:’’Maskelere inanmıyorum’’
    Abdürrahim Karakoç ile
    Gülşah Maraşlı ile


 power by webofisi.com 
  ::Bir avuç gökkuşağı - Kitap Dergisi.Net -::
 Bir avuç gökkuşağı
Göz yaşı vardır, dilsizdir; bir damlası bile sevinci, üzüntüyü, kederi anlatır. Bakışlar vardır anlıktır; çok kısa zaman aralığında karşıdakinin ruh halini anlatır. Geçmişteki kederleri, acıları ve tecrübeleri ise çizgiler yansıtır çehreye…

Bir de az sözcükle ifade edilen ya da kısa dizelerle yaratılan anlatım şekli vardır. Akla ve kalbe hitap eder. Şiirdir bu ifade şekli… Yahya Kemal’in deyimiyle “darası alınmış sözler”den ibarettir.
Söz vardır savaşı bitirir, kimi zaman da Fatih’in ünlü sözünde olduğu gibi baş kestirir.

“…ağaya yardım eyleyerek öbür aleme atlatın
koca gövde bu boş kafayı taşımak zahmetine katlanmasın, gövdesini rahatlatın!”

Tatlı sözün yılanı deliğinden çıkardığı söylenir. Erenlerin sözleri gönül ve kalbi muhatap alır. Gönül erbabı kardeşliği, sevgiyi vurgular, dost arar.
Bu topraklar, gelmiş geçmiş uygarlıklara tanıklık etmiştir. Sevgi, dünyaya Anadolu’dan yayılmıştır, Yunus’ların Mevlana’ların, Hacı Bektaşi Veli’lerin sayesinde. M.Cengiz BAYSU


“Şiir, dil çalgısında yorumlanan bir musikidir. Şiirin, insanın kendi anadilinin çalgısında söylenen bir türkü olduğu söylenebileceği gibi, gerçek şiirin ulusal çalgıyla çalınan bir ezgi olduğu da düşünülebilir. Bu yüzden şiir, bütün ilkelliğine, kuralsızlığına ve başıboşluğuna karşın, sanatların insana en yakını…

Cahit Külebi

Dil çalgısının musikisi sayılan şiir, hayal gücü yüksek insanların “beyazperde”sidir aynı zamanda. Bazı olaylar insanı daraltır, bazıları yaşama sevincini arttırır. Şiir, çıkış yoludur, dinginlik verir. Kendisini şiire veren insan, o âlemi yaşar, o ruhla bütünleşir, hoşgörü sahibi olur.

Doğu’da görev yaptığım dönemde bölge insanını Batı’dakinden ayıran önemli farkların, yoksulluk ve eğitimsizlikten kaynaklandığını gözlemlemiştim. Bugün hepimizce bilinen gerçeği, yıllar öncesinin duygularıyla yazdığım sözcüklerle dile getirmeye çalıştım.

Anadolu’nun cevherleri hisli, dost arayışında ve sevecen insanlardır. Bu duygu dolu insanların özelliklerini bir kez de ben dile getirmeliydim. Katıklarını bölüşmek, dertlerini üleşmek vardır onların yapılarında. Evlerine geleni Tanrı misafiri kabul eder, bekletmezlerdi kapılarında. Geçmişten gelen zengin kültürün mirasçılarıydı o insanlar.

Emekliye ayrıldıktan sonra Boğaziçi’ne yerleşmiştim. Görmediğim birkaç ilimizi de gezmiş, gezmediğim il bırakmamıştım. İstanbul’un ayrıcalığı olması nedeniyle Boğaziçi üzerine yazılan şiir, metin ve övgülere ben de bir şeyler katmayı düşünmüştüm.

Hepimizin hayatında “ilk”ler vardır ve onlar ‘unutulmazlar’ arasındadır her zaman. Şiirle ilk tanışmam ilkokulun 4’üncü sınıfında oynadığımız bir piyesle başlamıştı. Paşabahçe ilkokulundaki rahmetli öğretmenim Osman Çağlar, piyesteki şiiri sanki kendisi okuyacakmış gibi tüm vurgu ve ayrıntıları defalarca prova etmişti benimle. Onu anlamakta zorlanıyordum hatta kızıyordum bazen, şiirle bu kadar uğraşılır mı diye…

Gevşediğimi sezince “bu fasılasız çalışma, hasılasız çalışmaya dönmesin, çocuğum” derdi. Ne kadar haklıymış! İlkokulu bitirene kadar milli gün ve bayramlarda şiir okuma görevi bana verilmişti. Doğal olarak her defasında prova yapmak, eski dille yazılmış sözcüklerin Türkçe anlamlarını öğrenmek, ses vurguları ve mimikleri öğretmenimin istediği şekilde yerine getirmek gibi zorlu çalışmalar içinde buluyordum kendimi. Osman öğretmenin gözlüğünün üstünden bakışıyla titreyen bacaklarım, göğüs duvarımı yıkacakmışçasına çarpan kalbim ve kuruyan dudaklarım tatlı birer hatıra olarak kaldı zihnimde. Ortaokul yıllarımda Türkçe ve kompozisyon derslerini hafife almak ne mümkündü? Karnelerimi saklarım hâlâ.

Kuleli Askeri Lisesi’ne girişimle birlikte ciddi anlamda ilk şiir denemelerim başlamıştı. Baba ocağından ana kucağından kopuşun üzüntüleri ve çocukluktan gençliğe geçişin heyecanlarıyla dolu günler. Eve ilk izine geldiğim zaman babamla nemli gözlerimizi birbirimizden sakınışımız, annemin elini öperken sarılışımız ve hep birden ağlayışımız… Bu duygulu anları yeniden yaşıyor gibiyim.

İlk tayinim Doğu Anadolu’ya, Van’ın Erciş kazasına çıkmıştı. Üç büyük ilimizin dışında çok uzağa gidecektim. Sevdiklerimin yanı başımda olmayışını yaşadım o diyarlarda ama yalnız değildim. Bu başlangıç Anadolu’yu ve Anadolu insanını tanımama neden olmuştu. Şahsi eşyalarımın dışında üç bavul dolusu kitap götürmüştüm beraberimde. Beni birliğime takdim eden kişinin “İstanbul’dan mobil kütüphane gelmiş” sözüne de oldukça içerlemiştim doğrusu.

1976-1978 yılları arasına isabet eden bu dönemde beni en çok komşumuz “Ercişli Ana etkilemişti. Bu güzel ilçeden ayrılırken seksen yaşın üzerindeki asalet sembolü bu kadın göz yaşlarına boğulmuştu. Bana oğul, eşime gelin derdi. Eve ilk yerleştiğimizde bir ay süreyle bize her akşam bir tas çorba getiriyordu.

Yıllar sonra Güneydoğu Anadolu’nun kalesi Diyarbakır’a tayin edilmiştim. Irak’ı güçsüzleştiren ve halkını yoksullaştıran Körfez harekâtının ülkemiz üzerinde meydana getirdiği etkilerin bir bölümünü sınır il ve ilçelerimizde görmüş olmak beni daha da duygulu hale getirmiştir.

Bir kez daha Doğu Anadolu’ya tayin edilmiştim. Altıntepe’siyle bir Urartu merkezi olan Erzincan’a… Bu tayinler, Anadolu insanının acı ve kaygılarını yüreğimde hissetmeme neden olmuştur. Yoksulluğun yanında bir de hasret, hastalık ve çaresizlik varsa, destanın, ağıtın, koşmanın, türkünün ortaya çıkışının gayet doğal olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bunları bir başka ülkenin insanının yazması ve söylemesi mümkün değildir.

Emeklilik dönemine geçmiştim. Doğduğum ve çocukluğumun geçtiği Boğaz’ın sakin semtleri Paşabahçe ve Beykoz’da, öğretmenim tarafından bir itilme sonucu ortaya çıkan ‘dizelerle tanışma’m, tayinler nedeniyle Anadolu’nun çeşitli yerlerini betimlemeyle gelişme göstermiş ve ‘kıyıya özlem’le geçmiştir. Emekli olduktan sonra yerleştiğim Boğaziçi’nde bu hasretim, kıyıların hızla gelişmesiyle ortaya çıkan çarpık yapılaşma karşısında ‘eskiye özlem’ duygusuna dönüşmüş, ne yazık ki ‘kaybettiklerime özlemler’le son bulmuştur.

Artık bana daha çok zaman kalmıştı. Hiç görmediğim Karadeniz Bölgesi’nin doğusunu, Trakya illerimizi ve Toros Dağları’nı da gezmek suretiyle ülkemin bütün yörelerini görmüş ve ilginç özellikleriyle fotoğraflamıştım.

Boğaziçi’nin semtleriyse bana hep esin kaynağı olmuştu. İstanbul’u nostaljik olarak anlatmak, masal dünyasında yaşamak bile olsa yine de güzeldir. Şairler İstanbul’u ne kadar betimlemişlerse de doyamamışlar hazzına…

Günümüzde bile anlatılan Bizans efsaneleri, hâlâ batıl inanışları yansıtmaktadır. Eski İstanbul’un külhanbeyi ve tulumbacılarıyla ortaya çıkan bitirim edebiyatı, kültürlü çevrelerde dahi yer bulabilmekte ve çeşni katmaktadır bu ahenge.

Çalışmalarım sırasında edebiyatımıza yön veren, katkısı olan ve zenginlik katan şairlerimizi hem anmak hem de yeni kuşaklara anımsatmak düşüncesiyle sözcük ve dizelerinden alıntılar yaptım. Antik yerleşime sahne olmuş yerlere ve yöresel ağızlara da yer verdim dizelerimde. Karşınıza böylesine zorlu bir yoldan geçerek gelmeye, bir başka pencereden “ana dolu” coğrafyasını sizlere anlatma fırsatı yaratmaya çalıştım.

Yazılarım sizleri Van Gölü’nün yeşil sularına, Çaldıran ovasına, Torosların mavi sedir ormanlarına, mavi Marmara’nın kıyı kentlerine götürecek ya da Boğaziçi’nin sihirli güzellikleriyle baş başa getirecektir. Kıbrıs’ın Beşparmaklar’ını, Çubuk ovasının pınarlarını konuk edecek gönül sofranıza.

Sevdaların en güzelidir Anadolu sevdası. Hazların en güzelidir Boğaz’da bir kadehin yudumlanması. Dilimin döndüğü kadar ben de yazayım dedim. Neler mi yazdım? Buyrun sayfaları çevirmeye!


M. Cengiz Baysu,
1955 İstanbul doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Beykoz’da tamamlamış, Kuleli Askeri Lisesi’ne girmiştir. Ankara’da Harp Okulu’nu bitirdikten sonra 1976 yılında Van’ın Erciş kazasındaki ilk görevine atanmıştır. Daha sonra değişik tarihleri kapsayacak şekilde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da toplam 7,5 yıl görev yapmıştır.

Kitabın yazarı, her türlü doğal zenginliğe sahip ülkemizin gayet sert arazi özellikleri ve iklim karakteri arz eden Doğu ve Güneydoğu Anadolu coğrafyasını ilginç yönleriyle resimlemiştir. Ayrıca gezi ve incelemelerinde o toprakların yiğit çocuklarını daha yakından tanımış, köklü adetlerini öğrenerek dillerini incelemiştir.

Emeklilik dönemine geçişle birlikte Maltepe’ye yerleşmiş olan M. Cengiz Baysu için uygarlığın güzel köşesi Boğaziçi, onun arayış ve çağrışımlarına sınırsız bir kaynak teşkil etmiştir. Elde ettiği bilgi ve kazanımlarını yıllar öncesinin renk ve tatlılıklarıyla hayal ederek çocukluğunun geçtiği, yeşil ve mavinin ahenkle buluştuğu Boğaziçi’nde şiire taşımayı denemiştir.

M. Cengiz Baysu, halen Trakya ve Darıca gazetelerinde haftalık yazılar yazmakta, kitap bağışlarını sürdürmektedir. Bu eserinin tüm gelirini terörle mücadelede uzuvlarını yitirmiş Anadolu çocukları, göz bebeklerimiz gaziler için TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışlamıştır.

M. Cengiz Baysu evli ve iki çocuklu olup Almanca bilmektedir.
Yazarı : M. Cengiz Baysu
Fiyatı  12 YTL   internet satışı: www.kitapadresi.com  SATIN AL 


    Osmanlı Hukuku-Makaleler-
Bu kitapta yer verilen makaleler 1997-2007 yılları arasında on yıllık bir zaman diliminde çeşitli dergilerde ve kitaplarda yayınlanmışlardır. XVI. asırdan başlayarak XX. asra kadar yayılan geniş bir z... 
   Modern İngiliz Romanında Mikhail Bakhtin
XX. Yüzyılın önde gelen düşünür, kültür ve edebiyat kuramcılarından biri olan Mikhail Bakhtin, sanatın somut gerçeklikle bağlarını vurgulayarak, modern insana ve onun yarattığı kültüre dair kapsamlı b... 

    SOSYAL DEĞİŞME-Türk Modernleşmesi
Üniversitedeki öğrencilik yıllarımızdan bu yana meslek yaşamımız boyunca, sosyoloji konuları ve sosyal sorunlar içinde, toplumdaki değişme olgusu hep dikkatimizi çekmiş ve bu konu üzerinde düşünmüşüzd... 
   Bir avuç gökkuşağı
Göz yaşı vardır, dilsizdir; bir damlası bile sevinci, üzüntüyü, kederi anlatır. Bakışlar vardır anlıktır; çok kısa zaman aralığında karşıdakinin ruh halini anlatır. Geçmişteki kederleri, acıları ve te... 

    Olcay Yazıcı vefat etti
Bayram ziyareti amacıyla gittiği Samsun'dan İstanbul'a döndüğü sırada otobüste kalp krizi geçirerek, kaldırıldığı hastanede vefat eden Osman Olcay Yazıcı (57) için Zeytinburnu Emine İnanç Vakfı Camisi... 
   Bilge tarihçi Aksun vefat etti
Ziya Nur Aksun 6 Eylül 2010 tarihinde İstanbul'da vefat etti. Aksun'un cenazesi, Şakirin Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. 29 Mayıs 1930’da Kon... 

    Füsun Akatlı yaşamını yitirdi
T. S. Eliot “Aylardan en zalimidir nisan” der. Türk edebiyatı için en zalim ay ise temmuz belki de... Metin Altıok’u, Aziz Nesin’i, Tomris Uyar’ı, Rıfat Ilgaz’ı, Cevdet Kudret’i, Suat Derviş’i, Bilge ... 
   İlhan Selçuk vefat etti
Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi ve yazarı İlhan Selçuk tedavi gördüğü hastanede 85 yaşında hayatını kaybetti. Beyninde damar tıkanıklığı olan Selçuk'un böbrek yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiğ... 

    Güle Güle Ahmet Abi
Türk Yayıncılığı Bir büyüğünü daha yitirdi. 45 yıldır yayıncılığımıza yön veren büyüğümüz, abimiz Ahmet Küflü bey vefat etti. Nur içinde yat abi. AHMET TEVFİK KÜFLÜ 18 Ekim 1930’da Bilecik’i... 
   Ustayı Kaybettik
Ömer Lütfi Mete ( 1950-18.11.2009 1950 yılında Rize’de doğdu.İlk ve orta öğrenimini burada tamamlarkan özel olarak dini eğitim gördü.Bir süre Kuran Kurslarında hocalık yaptı.Rize Ülkü Ocakları Başk... 

    Ergun Göze
Ergun Abi, Yattığın yer nur olsun Gazeteci yazar Ergun Göze evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Göze ölümünden önce Anadolu Ajansı'na, ''Yaşasın Hatıralar'' kitabını değerle... 
   Hayatı kolaylaştır
Dünya çapında bestseller olan bu kitap, ekonomik daralma ve belirsizlik döneminde, daha mutlu olabilmek için somut öneriler içeriyor. 7 adımlık, basit bir programla hayatımızdaki gereksiz eşyalardan s... 

    ibh haldun
İbn Haldun bütün dünyada tartışılagelen görüşleriyle sadece İslâm âlemini değil, modern Batı düşüncesini de etkilemiş, hatta bazı Batılılarca çağdaş toplumbilimin öncüsü kabul edilmiştir. Günümüzde İb... 
   Marifet kitabı
İbn Arabî İslam düşünce geleneğinin en renkli simalarından birisidir. Düşünceleri geniş diyebileceğimiz kitlelerce ilgiyle izlenmiş, kimileyin takdir edilmiş kimileyinse tenkite tabi tutulmuştur. Bu i... 

    Örtünmenin anlamı
Binlerce yıldır çeşitli coğrafyalarda varlığını çeşitli şekillerde sürdüren baş örtme geleneği, son yüz yılda belirgin bir sorgulama nesnesi ve sorun olarak karşımızda durmaktadır. Meşrutiyet dönemind... 
   Halit Refiğ - Usta’yı kaybettik!
Safra kanalında tümör teşhisiyle uzun süredir Memorial Hastanesi'nde tedavi gören ünlü yönetmen Halit Refiğ, 75 yaşında hayatını kaybetti. Refiğ, 11 Ekim 2009 tarihinde saat 08.20'de vefat etti. Memo... 

    Aydın Yabancılaşması
Aydın Yabancılaşması’, kronolojik manada bir batılılaşma tarihi değildir… ‘Aydın Yabancılaşması’nda bir çözülmenin zihniyet planındaki süreç, aşama ve ilişkileri kavram ve kişiler bazında tespit edilm... 
   Modern Sosyoloji Kuramları
İki nedenden dolayı, sosyoloji, kurumsallaşmış akademik bir disiplin olduğunu haklı olarak iddia etmektedir. Bu nedenlerden birincisi; yaygın kabul görmüş kuramsal bir geleneğe sahip olması, ikincisi;... 

    Vahye Göre Akıl
Türk ilim ve fikir dünyasının mümtaz simâsı, gönül insanı, Prof. Dr. Ahmed Yüksel Özemre 25 Haziran 2008 Çarşamba günü sabahı Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenâzesi 26 Haziran 2008 Perşembe günü ikin... 
   Kızıl Elma
Dünyanın en büyük yazarlarından Cengiz Aymatov tedavi gördüğü Almanya'da bugün 10 Haziran'da vefat etti. Türk Dünyası'nın birliğini savunan; Sovyet döneminde bile, yazdığı eserlerde milli motif... 

    Şiirler-Erdem Beyazıt
Ölüm bize ne uzak, bize ne yakın ölüm, Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm. Uzun süredir tedavisi süren Erdem Bayazıt İstanbul’da vefat etti. Erdem Bayazıt'ın cenazesi 7 Temmuz Pazartesi İkind... 
   Dilaver Cebeci Bütün Şiirleri
Ünlü şair ve yazar Dilaver Cebeci, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Bir süre önce kalp krizi geçirerek Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'... 

    AK Parti davası
Erdoğan’ı cezalandırmak isteyen kim? AK Parti’ye yönelik kapatma davası neresinden bakarsanız bakın Türkiye’nin tadını kaçırdı. Çok şey yazıldı, söylendi. Dahası da söylenecek kuşkusuz. Ama bir ... 
   şöhret, bir zamanlar Türkiye
Ünlü duayen gazeteci Şemsi sılkım'ın bir ömür boyunca oluşturdugu tüm anıları bir zamanların Türkiye'sini nefis bir üslupla okuyacaksınız. Cahide Sonku efsane yıldız idi, sefalet içinde öldü........ 

    Ben Nesli
Yazdıklarıyla hep manşet olan psikolog ve toplum yorumcu Dr. Jean M. Twenge, 1970, 1980 ve 1990’larda doğan “Ben Nesli” mensubu gençlerin hoşgörülü, özgüvenli, açık fikirli ve hırslı fakat bir o kadar... 
   Türkiye Dönüştürülürken
Bugünlerde Kitaplığımdaki tozlanmış kitapları karıştırırken Romanın büyük hatibi Marcus Tullius Ciceronun Roma senatosunda yaptığı bir konuşma gözüme çarptı ve yüzlerce yıl önce söylenmiş bu sözlerin ... 

    Terör ve Toplum
"Terör ve Toplum" kitabı, alanında var olan diğer kitaplar arasında, kanımca en kaliteli ve okunmaya değer kitaplardan birisidir. Çünkü çalışma, oldukça titiz ve yoğun bir çalışmanın ürünü olduğunu ... 
   Çanakkale Savaşı'ndan Alınan Dersler
1934-1935 Harp Akademisi Dersleri Kitaplaştırıldı Savaşa Katılan Bir Subayın Kaleminden Başarılar ve Hatalar,Alınması Gereken Dersler Muallim Kurmay Albay Fahri Belen Bu çalışmasında Fahri Be... 

    Sultan Galiyev Davası
“Eşit olmayanlar arasında iki isim var. Bunlardan biri Türkler, ötekisi ise müslümanlardır. Bunlar en çok ezilen ve ayak altına alınanlardır. Hiç kimse ve hiçbir şey bunları benim yüreğimden söküp ala... 
   Osmanlı sikkelerindeki tarihi
Eserin ilk cildinde Osmanlı sikkeleri hakkında detaylı bilgiler verilmiştir; Sikke darbedilen 125 darphane hakkında bilgiler Osmanlı altın ve gümüş sikke tipleri Osmanlı sikkeleri üzerinde yer ... 


Kitapların Tümü İçin Tıklayınız.
 
Geri İleri Yenile Ana Sayfa Favori listeme ekle Sayfayı Yazdır E-mail
 Ergun Göze
Ergun Abi, Yattığın yer nur olsun
 Mahmut Çetin
Aşılamayan zirve: Ömer Seyfettin
 M. Nadir Önay
Ziya Nur Aksun’un Marmara’dan Türkiye’ye yayılan ışığı
 H. Yılmaz Çebi
İsrail şeytanlarının sırları “Q’’ enerji
 Mustafa Özcan
Nur’un postacısı
 M. Nuri Yardım
Türk Edebiyatının “Delitay”ı Tahir Kutsi Makal
 M.cemal Arpacı /Türk İstanbul Yazıları
Milli Kültür
 Cem Sökmen
Terkip sahibi bir aydın: Ömer Lütfi Mete
 Ayşe Sevim
Ney Hiç Aşk
 Eren Gündoğan
Hâlâ Kimlik Arayanlara!.

Haberler

Mehmed Zahid Kotku Vefatının 32. yılında Yad Edildi

Kur`an`sız Hava Sahası Yoktur!

İnzar Dergisi Kasım Sayısı Çıktı

Anadolu’nun 700 Yıllık Taş Bekçileri

Olcay Yazıcı vefat etti

OLCAY YAZICI HAKKA YÜRÜD܅

Bilge tarihçi Aksun vefat etti

Türkistan’dan Dünyaya Yayılan Türk Medeniyeti

Osmanlı Sikkeleri Tarihi

Füsun Akatlı’yı kaybettik

İlhan Selçuk vefat etti

Yürütme kurulu kitap okuyup özetini çıkarıyor

Ahmet Tevfik Küflü’yü dün kaybettik

Ustayı Kaybettik

Ergun Göze Abi vefat etti

Topkapı Sarayı Dış karakol Binası

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Tasavvuf Müzigi

Şeyh Galip ve Hüsn'ü Aşk

GÜNDOĞAN YAYINLARINDAN İNANILMAZ KAMPANYA

Modern Sosyoloji Kuramları yayınlandı

Aydın Yabancılaşması çıktı

Halifeliğin Kaldırılması yayınlandı

Yürüyüş’ün 147. Sayısı çıktı

Örgün Yayınevinden Yeni kitap

Kabalcı Yayınevinden yeni Kitap

dogudan DERGISI'NIN 5. SAYISI CIKTI

NTV Yayınları’ndan yeni kitap

Gül'ün Fethi Yayınlandı

Türkiyem şairi vefat etti

İz Yayıncılıktan büyük kampanya

Editör: Bahtiyar Gazi Gündoğan


Yeni Sayfa 1

KitapAdresi.com

Ergenekon İlber Ortaylı Murat Bardakçı Elif Şafak Tayyip Erdoğan Seçim ve Demokrasi  Kürtler Aydın
Erhan Afyoncu Felsefe Sosyoloji Yeditepe Yayınevi Fetullah Gülen Abdullah Gül Pınar Kür Okan Bayülgen Nihat Hatipoğlu Çanakkale Savaşı Kıbrıs Tsk Asker

Gerekli Bilgiler

 
 •  T.C. Anayasası 
 •  
 •  İstiklal Marşı 
 •  
 •  Cumhurbaşkanları 
 •  
 •  T.C. Hükümetleri 
 •  
 •  Hükümet Programları 
 •  
 •  2000' Nüfus Sayımı 
 •  
 •  97' Nüfus Sayımı 
 •  
   
   
  eXTReMe Tracker
   Ana sayfa          İletişim       Bu Sayfayı Yazdır