NTV Yayınları’ndan yeni kitap 
  DÜNYAYA KARŞI 3000 YIL

NTV Yayınları’ndan yerleşik düşüncelere meydan okuyan bir kitap. Julia Lovell imzalı “Çin Seddi”, Çin tarihini ve Çin’in dünyanın geri kalanıyla olan ilişkisini, onun en önemli anıtının çarpıcı öyküsü üzerinden ortaya koyuyor.Çin imparatorluğunun son 3000 yıldaki fetihlerini ve felaketlerini gözler önüne seren kitap; Çin’in geçmişini, bugününü ve geleceğini anlamak isteyenler için temel bir kaynak niteliğinde.

Yazar Julia Lovell, Çin Seddi’nin günümüzdeki mitolojisinin (aydan görülebilen, Çin’i dünyanın geri kalanından kesinkes ayıran, tek parça halinde olan ve çok eski tarihlerde yapılan bir Çin Seddi efsanesi) aksine, çok daha parçalı, çok daha kanlı ve çok daha az hayranlık uyandırıcı bir tarih ortaya koyuyor.

Çin Seddi’nin öyküsü, Çin imparatorluğunun ve imparatorluğu tanımlayan sınır politikasının etrafında geçiyor. Lovell, bu şaşırtıcı yapıya insan boyutunu da katıyor: Set inşasının yeni aşamalarını planlayan imparatorlar; seti inşa eden, koruyan ve sette yaşayan insanlar; fazla çalıştırılmaktan, açlıktan, soğuktan, savaşlardan ölen milyonlar ve daha pek çoğu...

“Çin Seddi” 15.5x23.5 cm (Dikey) boyutlarında ve 416 sayfa, haritalı, fotoğraflı. Yasin Kara’nın çevirisiyle…

Kitapçılarda ve özel internet fiyatıyla kitap.ntvmsnbc.com’da...

Yazar / Julia Lovell
Çeviren / Yasin Kara
25 YTL